, Ciekawostki Na luzie Rozrywka i media

10 postapokaliptycznych seriali, które warto zobaczyć

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “10 postapokaliptycznych seriali, które warto zobaczyć”

 1. apokal pisze:

  Revolution to z tych wszystkich seriali mój ulubiony , tak wiem gra aktorów na srednim poziomie ale ma to cos ze chce sie go oglądac dalej i dalej szkoda ze serial został zakończony na drugim sezonie. Do tej listy dodał bym jeszcze Z- Nation ma swój urok i duzo , duzo dobrych tekstów.

  • Montago pisze:

   Rzeczywiście, może Revolution od strony praktycznej funkcjonowania w „upadłym” świecie jest naiwny, to sam obraz resztek cywilizacji jest ciekawy. Tylko nie potrzebnie wprowadzili nano-super-umysł, wystarczyłyby intrygi, spiski, wojny wśród ludzi. Po co kolejna SI która chce opanować ludzi (Matrix), czy nawet wybić (SkyNet-Terminator).
   Był dawno taki pilot serialu [ http://www.filmweb.pl/film/Na+skrzyżowaniu+światów-1993-5161 ] gdzie pokazano alternatywną wersję Ziemi, po katastrofie nie umyślnego zniszczenia ropy/benzyny na całej planecie.
   Świat jak z Revolution 😉
   Za „dzieciaka” oglądałem serial australijski „Plemię”, o dzieciach które same tylko przeżyły zarazę [ http://m.fi…999-254306 ]. Pokazywał zarówno „upadły” świat, jak i relację pomiędzy powstałymi wśród nastolatków gangami. Temat trochę jak z serialu „Jeremiah”.

 2. Kid Flash pisze:

  Ja bym dodała jeszcze ,,Terminatora ” ale każdy ma swoje zdanie

 3. rinoasin pisze:

  Zamiast Wyspy Niedźwiedzi, o której mało kto już pamięta, z animacji powinno być wspomniane Adventure Time, w końcu Wojna Grzybowa to nic innego jak Wojna Atomowa, a w tle nie raz będziemy mogli zobaczyć resztki ludzkiej cywilizacji. Całość jest poprowadzona nienachalnie ale wystarczająco klarownie by dojrzalszy widz był w stanie wyłapać wszystkie aluzje.

 4. Nowika pisze:

  Powiem zupełnie szczerze, że z tych wszystkich seriali jeste, wkręcona jak na razie tylko w Falling Skies…widzę że jeszcze spoooooro do obejrzenia przede mną 😀 ogląda ktoś teraz jeszcze WN?

 5. Mateusz Pszczółka pisze:

  Bardzo po łebkach. Flash Forward nie jest serialem post-apokaliptycznym – gdzieś tam zdarzyły się wypadki komunikacyjne itp. ale ludzkość jako całość jest w doskonałej kondycji i sprawnie funkcjonuje.
  Carnival zresztą też daleko do tematu zagłady ludzkości. Ja wiem, że rok może się, że rok 1934 i niezbyt zaludniona część Ameryki może niektórym się pomylić z zagładą cywilizacji, ale nie przesadzajmy. Pojedyncze anomalie dotyczące miast to nie apokalipsa.

  Ja ze swojej strony polecam Jeremiah – na ziemi pojawił się wirus, który zabił wszystkich dorosłych i zostawił dzieci. Akcja dzieje się 10 lat po katastrofie.

  • Macio Vrah pisze:

   „Ja wiem, że rok może się, że rok 1934 i niezbyt zaludniona część Ameryki może niektórym się pomylić” Popracuj nad składnią. 🙂 Ale co do opisu to dzięki za info! 🙂 Za to masz plusa 😉

 6. Bliźniak pisze:

  Ja bym jeszcze do zestawienia dodał Defiance

 7. yakeubyakeub pisze:

  Z tego co mi wiadomo, to Falling Skies kończy się na piątym sezonie w 2015.

Leave a Reply


reklama