, Hardware Pozostali Sieci i komunikacja Testy i recenzje

Router AirLive N.Power – test gizManiaKa

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

65 odpowiedzi na “Router AirLive N.Power – test gizManiaKa”

 1. (PP) pisze:

  Przepraszam Cię, ale test zasięgu przeprowadzony został błędnie.

  1. Na pełnej mocy router umieszony w wewnątrz budynku nie tylko świetnie nadaje sygnał przez kilka ścian ale i przez kilka domów i sygnał jest bardzo dobrze odbierany ok. 500m dalej w innym budynku (!) przez zwykły laptop czy telefon z wifi.

  2. Aby uzyskaćzasięg o którym mowa na pudełku (lub większy) należy:
  – mieć wolną przestrzeń bez zakłóceń,
  – użyć anten o odpowiednim wzmocnieniu (najlepiej paraboliczne),
  – mieć otwartą przestrzeń bez budynków i innych przeszkód,
  – użyć 2 takich routerów (urządzenie odbiorcze nie jest bez znaczenia)
  – zmienić moc z 100mW na 1000mW (nie mów, że to nie ma znaczenia 😉 )

  Zresztą jest to wszystko wyjaśnione w testach, na które powołuje się producent…
  Trzeba tylko przeczytać zanim się zacznie testować 😉

  Pozdrowienia 🙂

 2. adam pisze:

  @Szymonie – takie mamy czasy że konie mechaniczne sprzedają auta, niutonometry wygrywają wyścigi. najnowsze BMW zachęca Cie w reklamach do szaleńczego pędu, po drogach jeżdżą motocykle śmigające pod 300km/h.. a kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem. Pisząc dalej wzmacniacze audio wielkich mocy… a nikt nie pisze że 4Watty masz trzymasz przy głowie kiedy rozmawiasz przez telefon komórkowy w lokalizacji o gorszym zasięgu.. piszesz że NIE ZGODNE Z PRAWEM… kiedys jeden z posłów odpowiedzialnych za służby specjalne powiedział o szybkiej jeździe ( Dziewulski bodajże ) że WOLNO jeździć szybko… tylko poniesiesz tego konsekwencje kiedy Cię namierzą.. płacisz mandat i z głowy .. i dalej jesteś ANIOŁEM szos i autostrad … zapłaciłeś – z bańki – załatwione .. rozgrzeszone … zapomniane .. – z mocą TX Wypromieniowania nadajników radiowych wiąże się też inna bajka .. żeby zbudować takie radio musisz włożyć DOBRE klocki – nie te tanie chińskie produkowane na tony … dobry wzmacniacz kiedy pracuje na mocy innej niż maksymalna – pożyje znacznie dłużej.. jak silnik 200KM do jazdy w mieście zrobi wiele więcej kilometrów niż wyżyłowane auto małolitrażowe pocące się żeby zebrać się ze swiateł .. UKiK ? kara ? .. wszystkie te ustawy dotyczą ZEWNĘTRZNEJ pracy urządzenia .. w domu, szpitalu , BUDYNKU – robisz co chcesz… kiedy zakłucisz sąsiada a ON WIE GDZIE CZI SIĘ ZŁOOOOO…. może poprosić właściwy organ, który wpadnie na kontrolę… ( kupa ludzi + Samochód ) wezmą ze sobą analizator widma ( nie kosztuje 2 pln ) żeby jechac do Ciebie pod dom ?!?!? – i jeżeli wymierzą że to TY .. skierują do Ciebie pisemko z prośbą o dostosowanie parametrów radia w terminie od do …. bo podczas kontroli stwierdzili nieprawidłowości … – nie znam NIKOGO kto ma N.POWERw domu i to go totknęło … google milczy jak zaklęte – a to już wiele wiele lat .,..

 3. Max pisze:

  Mam taki router, zmieniłem region na Amerykę Południową i całe osiedle wymięka. Nie wiem jak można napisać że ten router jest drogi. Płacimy za zwiększenie szybkości netu, za jakieś upgrady sprzętu a tutaj wystarczy że za 200zł już be zmian mamy jeden z mocniejszych routerów. Naprawdę tak szybki, że szok. Mam nadzieję, że będzie jego kontynuacja i rozbudowa np pod LTE.

 4. MarcinP pisze:

  Producent obiecuje zasięg i moc na ustawieniu South Africa nie EU!!!

  Testowanie zasięgu na EU przuypomina testowanie prędkości maksymalnej samochodu na drodze z ograniczeniem prędkości. Tak zrobiliście i wyszło Wam że może jechać tylko 60km/h.

  Litości…

 5. Szymon Marcjanek pisze:

  @maniek: Są ludzie, którzy lubią podkręcać każde urządzenie, które wpadnie im w ręce, i są ludzie, którzy po prostu kupują sprzęt i używają go w konfiguracji „out of the box”. Ten test robiony jest z myślą o tych drugich. I gwoli wyjaśnienia – nie ja robiłem ten test. 😉 Pozdrawiam

 6. maniek pisze:

  @Szymon – mylisz się, kto szuka mocy i wie jak ją uzyskać weźmie npowera bo ten ruter miażdży!!! Większość użytkowników skuterów zdejmuje fabryczne ograniczenia prędkości. Ja też mam ustawienia na SA i nie ma bata: ten ruter rządzi! Zgadzam się z cezare – nie przetestowałeś go solidnie.

 7. Szymon Marcjanek pisze:

  @cezare: pisanie że sprzęt jest mocny, bo można ustawić go niezgodnie z przepisami prawa także nie ma sensu i jest tylko marketingowym chwytem. A dla ludzi używających sprzętu zgodnie z zaleceniami (a tak czyni większość kupujących), test przeprowadzony na regulacji dla Południowej Ameryki będzie kompletnie niemiarodajny. Pozdrawiam

 8. cezare pisze:

  Testowanie radia i mówienie o jego zasięgu z regulatory domain ustawionym na Europę nie ma sensu – bo tam ta moc nie jest dostęna .. tylko po przetestowaniu na Soutch America ..

  tu dostęny test żetelny – i udało się zestawić lekko na 1,7km
  http://mobi…power.html

 9. amenhotep1 pisze:

  Zasięg ma taki, że nawet moje krówki w obórce będą mogły podczas dojenia oglądać na żywo transmisję w internecie z EURO2012 i ślinić się na widok trawki na boisku 😉

 10. meglau7 pisze:

  Podoba mi się sam pomysł, tylko nie jestem pewna, kto używałby na wolnej przestrzeni. Wydaje mi się, że domy nie mają tak dużej powierzchni, żeby go potrzebować, ale w końcu nie jestem z IT. Polecałabym zrobienia jakieś fajniejszej obudowy, w sensie, że kolor, bo jak takie blondynki jak ja idąkupić routera, to zaczynają od wyglądu, a kończą na cenie. Poza tym jest OK, gadżet miły każdemu facetowi, a szczególnie informatykowi jak zgaduję. Chyba go zakupię dla szwagra, pozostaję tylko kwestia gdzie i za ile, ale tym będę się przejmować po 20 grudnia ;D

 11. meglau7 pisze:

  Wow, dałabym szwagrowi na gwiazdkę ;D

 12. rambo pisze:

  Bardzo dobre są te rutery, przydały by się dla każdego, kto korzysta z sieci Internet…

 13. mapeks pisze:

  Teoretycznie wszystko cacy , trzeba sprawdzić w praktyce (wygrać!)

 14. Qboss pisze:

  Plus za USB. Wygląd ok, ale Linksys robi ładniejsze. W tej cenie jednak wybrałbym coś innego.

Leave a Reply


reklama