ASUS DSL-N55U posiada trzy anteny i dwa procesory, łączy on w sobie funkcje modemu ADSL oraz routera WiFi. Pracuje w dwóch pasmach – 2.4GHz i 5GHz – z prędkością transmisji danych rzędu 300Mbps na każde pasmo. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla wymagających użytkowników, graczy oraz osób, które regularnie korzystają z multimediów w jakości HD. Szybka i prosta instalacja sprawia, że użytkownicy mogą się połączyć z Internetem bez jakichkolwiek dodatkowych komplikacji, natomiast dwa porty USB pozwalają na utworzenie serwera plików, mediów i drukarek.
Dzięki dwóm wbudowanym dyskretnym procesorom, DSL-N55U dedykuje jeden na obsługę modemu ADSL a drugi do funkcji routera WiFi, pozwala to na obsługę łączy o bardzo dużej przepustowości bez poświęcania wydajności innych funkcji takich jak LAN czy WiFi. Integracja modemu ADSL w routerze umożliwia oszczędność miejsca, energii i kosztów utrzymania osobnego modemu ADSL i routera.
Zintegrowana konstrukcja i trzy anteny pozwalają urządzeniu pracować jednocześnie na dwóch częstotliwościach – 2.4GHz i 5GHz – przepustowością sięgającą po 300Mbps na każde pasmo. Pasmo 2.4GHz można używać do normalnych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych, odbieranie poczty, czy korzystanie z serwisów społecznościowych, natomiast mniej zatłoczona częstotliwość 5GHz może być wykorzystywana przez bardziej wymagające aplikacje, na przykład gry online, czy strumieniowanie multimediów HD. Podobnie jak inne wysokiej klasy urządzenia sieciowe firmy ASUS, DSL-N55U obsługuje do 300 000 jednoczesnych sesji pobierania i wysyłania danych. Przewyższa pod tym względem standardowe routery 20-krotnie. Trzy anteny oraz technologia wzmacniająca sygnał ASUS Ai Radar pozwalają na określenie warunków otoczenia i wykrycie położenia podłączonych urządzeń, co zapewnia najwyższą możliwą jakość transmisji. Ai Radar zwiększa pokrycie sygnałem pokonując wszelkie przeszkody i źródła zakłóceń, zapewniając tym dużo większą stabilność połączenia.
Interfejs ASUS EZ UI automatycznie wykrywa ustawienia ISP, dzięki czemu połączenie z Internetem może zostać nawiązane w ciągu kilku sekund. Użytkownik postępuje zgodnie z wyświetlanymi na ekranie instrukcjami, aby skonfigurować sieć domową. Nie potrzebuje przy tym płyty ze sterownikami, ani instrukcji. DSL-N55U eliminuje wszelkie komplikacje związane z konfiguracją i umożliwia użytkownikom korzystanie w ciągu kilku minut od momentu wyjęcia z pudełka. Firma ASUS ma zamiar w kwietniu wprowadzić oprogramowanie sprzętowe ASUSWRT, które pozwala korzystać z wielu identyfikatorów SSID, IPv6, 3G oraz z opartego na przeglądarce interfejsu Download Master. ASUSWRT zastosowano wcześniej w ASUS RT-N66U.
Dzięki dostępowi do portów USB, modem z routerem DSL-N55U może zostać przekształcony w serwer plików, mediów lub drukarek, co dodatkowo zwiększa jego wartość. Jest w pełni kompatybilny z DLNA, dzięki czemu umożliwia integrację z wieloma różnymi urządzeniami. Port USB umożliwia również ładowanie urządzeń przenośnych, takich jak smartfony, czy tablety.
Źródło: informacja prasowa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
chciałem zmienić wysłużonego linksysa wag200g z roku 2007. wybrałem jeden z droższych i jak mi się wydawało najlepszych z dostępnych modemo – routerów wifi. no i w sumie ma te 2,4 i 5GHz, podłączanie dysku USB (działa), gigabit lan (działa), kontrolę rodzicielską (nie testowałem), QoS (nie uruchamiałem) itp itd.. ale ma jedną zasadniczą wadę, której nie miał staruteńki Linksys – Asus DSL-N55U potrafi zerwać połączenie co 2 – 3 minuty i tak na okrągło. praktycznie nie możliwe jest ściągnięcie jakiegoś większego pliku, obejrzenie filmu na ipla lub mobilnych aplikacjach na ipadzie.
Ponadto urządzenie bardzo się nagrzewa osiągając na obudowie ponad 50 stopni C – a podpięty jest jeden komp. stacjonarny na kablu i sporadycznie używany ipad na wifi 5GHz.
Jak dla mnie, przy kwocie którą zapłaciłem – 520zł – produkt do reklamacji/zwrotu, co też uczynię.
Interfejs urządzenia obsługiwany przez przeglądarkę firefox w porównaniu ze starym linksysem jest IRYTUJĄCO powolny, są drobne błędy w tłumaczeniu na polski, dlatego przełączyłem na angielski.
to chyba tyle na temat tego NIEWYPAŁU.