, Ciekawostki Komputery Niecodzienne Technologie

Google i superszybki komputer D-Wave: będą leczyć, wstrzymywać globalne ocieplenie, prowadzić samochód…

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

3 odpowiedzi na “Google i superszybki komputer D-Wave: będą leczyć, wstrzymywać globalne ocieplenie, prowadzić samochód…”

 1. OJezu pisze:

  Wystarczy 15 minut na Wikipedi i generalne pojęcie na czym polegają prawdziwe komputery kwantowe by:
  – zauważyć, że D-wave nie jest komputerem kwantowym w ścisłym rozumieniu
  – wiedzieć, że komputery kwantowe wcale nie wspomagają wielozadaniowości, tylko dzięki pewnym zjawiskom kwantowym mogą wykonywać m.in. algorytm Shora
  – doczytać, że 3600 razy szybciej D-wave wykonuje tylko jedną funkcję – optymalizację, a właściwie znalezienie minimum globalnego funkcji optymalizacyjnej i że jest to jedyna operacja jego „kwantowego procesora”.
  – Wiedzieć, że w kubitach nie tyle ważne są stany „pośrednie” tylko splątanie kwantowe kubitów nawzajem

  Szkoda, że ktoś to przeczyta, mając podobne pojęcie o tematyce jak redaktor tego serwisu o technologi wyrobi sobie błędne pojęcie. Tak niestety wygląda dziennikarstwo na potrzeby współczesnego świata.

 2. akjnk1 pisze:

  Zastanawialiście się jak się wszystko zmieni jak to trafi na nasze biurka? Szyfrowania dotychczasowe będą do niczego. Chyba sporo rzeczy wymknie się spod kontroli..

  • Mpmp Pmpm pisze:

   Zanim to nastąpi (jeżeli w ogóle, bo naukowcy nie są jeszcze pewni, czy prawdziwy komputer kwantowy w ogóle da się zrobić) to już będą istniały algorytmy szyfrowania, niemożliwe do złamania dla komputerów kwantowych.
   Poza tym nie bardzo wiem, co by Ci przyszło z tego, gdybyś miał w domu komputer kwantowy. To nie jest szybsza wersja PC, tylko zupełnie coś innego. To tak jakby powiedzieć, ze ferrari jest 3600x szybsze od sokowirówki.

Leave a Reply


reklama