REKLAMA TP
, Niecodzienne Technologie Wywiady i reportaże

Holograficzne wyświetlacze to nie SF – nasz wywiad ze współtwórcą Leia Display System

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

5 odpowiedzi na “Holograficzne wyświetlacze to nie SF – nasz wywiad ze współtwórcą Leia Display System”

 1. Marcin Błocian pisze:

  Zanim zaczniemy krytykować „pana redaktora”, nauczmy się czytać ze zrozumieniem.

  W kwestiach wojskowych – cytując wypowiedź naszego rozmówcy: „Jedną z rzeczy, które przyświecają mi przy pracy nad naszym system jest scena z Avatara, gdzie wojskowi przeglądając holograficzną mapę opracowują plan ataku.”. Zastosowania wojskowe to nie tylko czołgi i samoloty, ale także centra dowodzenia, w których Leia Display System mógłby być z powodzeniem wykorzystywany.

  Owszem, podobne wyświetlacze były już stosowane jakiś czas temu, jednak były bardzo niedopracowane i oferowały użytkownikom niewyraźne odwzorowanie obrazu. Tutaj jest inaczej. Warto też przypomnieć, że obraz emitowany przez LDS reaguje na dotyk.

  W kwestii graczy – przedstawiciel LDS także nie wyklucza takiego zastosowania za kilka lat, więc w czym problem? 😉

  Pozdrawiam!

 2. qwerty pisze:

  Świetny wywiad – dzięki wielkie 🙂

 3. zxzxzxzxzxz pisze:

  Redaktor niedouczony i nie rozumiejący co się do niego mówi:. Ten Pan jasno i zwięźle tłumaczy wszystkie szczegóły i że to nie hologram a ten:
  „Udało się Wam zaserwować technologię jutra,” – technologia wyświetlania obrazów na parze jest znana od conajmniej 5-10 lat.
  „Wyświetlacz holograficzny na pewno zostałby doceniony przez graczy”
  A z tymi zastosowaniami wojskowymi to już totalny odjazd „ekrany mgiełkowe ” w myśliwcach a może w czołgach?
  I po co się tak ośmieszać panie redaktorze 😉 😉

  • qwerty pisze:

   To Ty masz problem z .myśleniem… To jest hologram. Cytat który przytoczyłeś wynika z nawiązania do Star Warsów, w których hologramy były w 3D. A zastosowanie w celach wojskowych jest bardzo możliwe. Sam autor wspomina avatar i przestrzenne mapy i plany. Nikt nie wspomina o wozach bojowych czy samolotach. Kolejny kiepski troll…

   • B88 pisze:

    To nie jest hologram, hologram z definicji jest 3d.
    Jak dla mnie to to się nie przyjmie, z racji, że jest wyświetlane na parze, musi być w pomieszczeniu gdzie nie ma mocnych podmuchów powietrza, dodatkowo potrzebujemy miejsce aby na tą parę rzutnik rzucał obraz, a poza tym jak wspomniał męczy wzrok. Ta technologia wymaga jeszcze wiele modyfikacji, na pewno w takiej formie nie wejdzie do użytku.

Leave a Reply


reklama