, Ciekawostki Niecodzienne Poradniki

Zestaw przetrwania – rzeczy, które pomogą Ci przeżyć koniec świata

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Zestaw przetrwania – rzeczy, które pomogą Ci przeżyć koniec świata”

 1. szymon pisze:

  Proponował bym dołączyć do plecaka ucieczkowego łom albo małą siekierę, która w razie ucieczki z budynku umożliwi nam wyważenie drzwi i wybicie okna.

 2. Survivallo pisze:

  „Ruch preppersów został stworzony w odpowiedzi na rzekomy koniec świata w grudniu 2012 r” – co za bzudry – autorze artykułu nie trzeba było spać w szkole na PO lub historii. Prawdziwy polski preppers czyta tylko rzetelne informacje, dlatego pewnie sięgnie i po tą książkę „Przygotowani przetrwają” wydawnictwa Pascal.

 3. Michało pisze:

  BOB, EDC, słowniczek preppersa oraz survival miejski zostały opisane w książce: http://ksie…rwaja.html

 4. Superdreadnought pisze:

  Zasada Trzech Trójek:

  1.W ekstremalnych warunkach człowiek może przeżyć do trzech godzin;
  2.Bez wody może przeżyć do trzech dni;
  3.Bez jedzenia człowiek może przetrwać do trzech tygodni.

 5. Jivul pisze:

  „Kompas – jeżeli apokalipsa nie wydarzy się z przyczyn naturalnych (np. przebiegunowania Ziemi), kompas (…) będzie jedynym skutecznym sposobem do minimalnej orientacji w przestrzeni.”

  To może być trochę kłopotliwe, bo jak się przebiegunuje Ziemia to kompas będzie wskazywał biegun magnetyczny i tak nie będzie wiadomo co i jak.

 6. zenada pisze:

  omg bez jedzenie nie wytrzymamy kilku godzin….

  • Błażej pisze:

   Niezły łasuch musiał to pisać;) Nie wiem czy dobrze pamiętam ale bez wody chyba kilka dni, a bez jedzenia kilkanaście(?) Oczywiście jeśli to będzie po zagładzie nuklearnej to żadna z tych rzeczy nikomu nie pomoże. Można co prawda hipotetycznie założyć, iż zagłada była tysiące kilometrów dalej, a my cierpimy z powodu przesłonięcia Słońca pyłami ale wtedy sporo czasu minie nim rośliny zginą, a później zwierzęta zdechną. Rośliny i zwierzęta to pokarm więc zapasów można sporo narobić.

  • BearGrylls pisze:

   odmów sobie żarcia przez 48 a najlepiej 72godziny- przez ten czas wypijaj jedynie ok 3 litry czystej wody przegotowanej lub butelkowej. oczyścisz organizm tak że poczujesz sie jako nowo narodzony, w pozytywnym sensie. a 72 h postu to nic wielkiego, burczy w brzuchu na koniec pierwszego dnia, później to juz w górki, wogóle sie tego nie odczuwa. jedna zasada, dużo pij, co jakiś czas, jak najwięcej wody.

   • kupawdupiehenio pisze:

    Jak masz 18 lat . Jak masz 30 z chakiem i ważysz 120 kilo i masz do wykonania prace fizycznom ………..Bardzo ciężko !

Dodaj komentarz


reklama