, Ciekawostki To warto wiedzieć!

7 kłamstw, których uczą w szkole

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

14 odpowiedzi na “7 kłamstw, których uczą w szkole”

 1. Krarzer pisze:

  A nie prawda bo prawdziwym nieopatentowanym twórcą żarówki jest Nicola Tesla, także kolejne kłamstwo się szerzy ?

 2. Marek pisze:

  sa naukowo udowodnione dziury czasowe , np. statek po dostaniu sie w taki tunel czasoprzestrzeni moze przeniesc sie tysiace miliony lat wstecz wrocic na ziemie w epoce dinozaurow , rycerstwa lub zycia Jezusa, jedynie na razie nie ma napedu sposobu dostania sie do tych tuneli czsoprzestrzeni sa za daleko odlegle

 3. Tancerzek pisze:

  8. Naprzemienne mnożenie.
  W szkołach uczono nas że A * B = B * A.
  Ale na studiach dowiedzieliśmy się, że jeżeli za A i za B podstawić macierze, to wtedy mnożenie nie jest naprzemienne.

 4. pio pisze:

  Brakuje globalnego ocieplenia i dziury ozonowej wywołanych przez człowieka, a także twierdzenia ze piramidy wybudowali niewolnicy egipscy, co nie jest możliwe nawet przy dzisiejszym poziomie technologii.

 5. becON pisze:

  Artykuł na siedmiu stronach. Onet was kupił?

 6. Azz mądrala pisze:

  mmmm. W kosmosie nie ma próżni i rozchodzi się dźwięk. Przestrzenie między poszczególnymi cząsteczkami są jednak tak duże, że dźwięk ten jest niesłyszalny dla ludzkiego ucha. Jednak odpowiednia aparatura może go wychwycić. Przecież właśnie na tym polega program SETI – na nasłuchiwaniu dźwięków z kosmosu w poszukiwaniu kosmitów.

  • Siupel9380 pisze:

   Azz mądrala. Program SETI polega na wychwytywaniu fal radiowych w ogromnej skali częstotliwości a nie fal dźwiękowych to są osobne pojęcia.

 7. sz pisze:

  autor mota się w zeznaniach, „nie pochodzi od małpy” to nie to samo co „nie pochodzi od małp współczesnych”

  • Marcepan pisze:

   Fakt, użyłem tu niewielkiego skrótu myślowego, co mogło zostać źle odebrane. Ale za moich czasów tak też to było przekazywane w szkole.

 8. kristofm91 pisze:

  autor chyba opowiada o amerykańskich szkołach bo mnie w przeciwieństwie do niego uczono że w kosmosie jest grawitacja i że ludzie nie pochodzą bez pośrednio od małp …

  • Józek pisze:

   Jednego jestem pewien: w szkole nie nauczyli Cię poprawnie pisać we własnym języku.

  • Marcepan pisze:

   Uczyłem się w polskiej szkole, przed napisaniem tekstu skonsultowałem się z kilkoma moimi rówieśnikami i zebrałem najpopularniejsze „kłamstwa”. Jeżeli Ciebie uczyli inaczej, to plus za wzorową edukację! Pozdrawiam.

 9. CK pisze:

  ??????????????????????????????????????????
  “W kosmosie nikt nie usłyszy Twojego krzyku”, tak to zdecydowanie prawda, bo przecież brakuje drobin kurzu, które są w stanie przenosić fale akustyczne. ??????????????

Leave a Reply


reklama