, Drony Felietony

Czy drony zabiorą ludziom pracę?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

7 odpowiedzi na “Czy drony zabiorą ludziom pracę?”

 1. Dogwar pisze:

  Zabawka może i fajna, jednak tak jak wszystko co złożone i skomplikowane, powinna być dla odpowiedzialnych ludzi. To tak jak z bronią. Niby każdy może jej użyć, ale tylko odpowiedzialne osoby mają do niej dostęp. Oczywiście porównanie drona do broni jest może nad wyrost, ale chodzi mi o pewien system zachowań i odpowiedzialności. Jednak mimo kilku zdarzeń jakie miały miejsce, ja bym nie postępował zbyt restrykcyjnie co do np zaostrzenia przepisów. Nie powinniśmy wprowadzać odpowiedzialności zbiorowej, tylko edukowac użytkowników. Zakaz łatwo wprowadzić, ale czy to jest wyjście z sytuacji? Nie sądzę. Po prostu uswiadamiajmy użytkowników o skutkach niewłaściwego użycia i przede wszystkim pokazujmy, jak należy właściwie używać tego sprzętu. Co do kwestii zastępowania dronow w miejscach pracy… Ja bym tak tego nie demonizowal. Przede wszystkim, ktoś musi to obsługiwać, więc jeżeli podales już przykład listonosza, to zamiast wychodzić „na ulicę”, taki listonosz będzie obsługiwać dron z domu. Podobnie myślano o zagrożeniu miejsc pracy, jak wprowadzono komputery na szeroką skalę. Jak pokazała historia, nie stało się tak. Jedno jest pewne, czynnika ludzkiego nic nie zastąpi i jeżeli nawet przez jakiś czas ktoś będzie tego próbować, to szybko z tego zrezygnuje. Konkludujac więc mogę stwierdzić, że bawmy się nimi odpowiedzialnie a o miejsca pracy również się nie martwmy ;).

 2. Karol Godlewski pisze:

  Bizon masz rację było takie zdarzenie – http://www….owokatorem

  Według nieoficjalnych danych dronem sterował brat premiera Albanii Orfi Ramę. Strach pomyśleć jak faktycznie taki dron wleci na boisko z czymś bardziej „wystrzałowym”.

 3. Bizon pisze:

  Drony to mila i fajna zabawka. Kupując chrzesniakowi na urodziny za 50 zł w Sklepie nie zastanawiałem sie nad dwoma rzeczami. Jaki to musi być szajs by taki sprzęt sprzedać za taka kwotę, drugim problemem był 7 letni chrzesniak. (niepotrafiacy tego sprzętu używać) Po minucie dron mu spadł niedaleko samochodu (na szczęście mojego), ale i na szczęście nie na niego. Ale takie małe cos mogło by karoserię pokiereszowac.

  Co do pracy może tak być, ale to na pewno jeszcze trochę czasu upłynie, zanim powstaną systemy tak bezpieczne, by niezagrazaly lotom innych dronow i samolotów, ale lot drona z 3 laskami dynamitu i zapalnikiem, zamiast flagi przeciwnej drużyny, w trakcie zawodów sportowych(mecz taki juz był:Serbia-Albania). Co wtedy! Użycie dronow do zamachów terrorystycznych to jednak wielkie zagrożenie i co najgorsze bardzo realne. Wiec jak napisał autor używanie dronow moze być szybko zabronione. I oby tak sie stalo zanim bedzie tragedia.

 4. Karol Godlewski pisze:

  Obawiam się, że rozwój dronów to dopiero początek, jestem ciekaw co będzie dalej…

 5. Okenko pisze:

  Wszystko w granicach rozsądku. Jak będą wykorzystywane do sensownych spraw to będzie ok.

 6. karolg pisze:

  Nie powinniśmy się bać, najważniejsze to fakt aby nie dać się zepchnąć ze stanowiska pracy 🙂

 7. pierniczeq pisze:

  a ja się dronów nie boję sam mam jednego od netii z tej nowej super promocji 😀 ajak ktoś lubi sobie w domku posiedziec i pograc to tez jest opcja z xboxksem polecaam netię!!!

Leave a Reply


reklama